Зміст:
1. Що таке робоча віза в Німеччину.
2. Різновиди робочих віз до Німеччини.
3. Список документів на візу до Німеччини.

Що таке робоча віза в Німеччину.
Робоча віза в Німеччину — це дозвіл на виїзд, перебування та працевлаштування на території Німеччини на термін видачі візи. Німеччина є однією з найбільш привабливих країн Європейського союзу за рівнем життя і заробітної плати. І як показує практика, чим краще рівень заробітної плати, тим складніше працевлаштуватися і отримати візу.
Зразок як виглядає віза до Німеччини:

 

 

На даному зразку виділено наступне:
D — Це тип візи, категорія D — це віза на довгострокове перебування, в основному робоча.
90 — Це обмеження кількості днів перебування, не більше 90 днів в Німеччині.
18-07-12 по 17-10-12 — Це термін, з якого по яке число можна перебувати. Але зверніть увагу, якщо віза дана на 90 днів, а термін перебування наприклад 180 днів, це означає, що можна перебувати не більше 90 днів.
Наявність візи не дає гарантії в’їзду в країну , прикордонна служба може так само відмовити у в’їзді, в разі, якщо, наприклад, людина не може відповісти на основні питання такі як: В якому місті буде робота, ким буде працювати, яка зарплата.

 

Різновиди робочих віз до Німеччини.
Блакитна карта — Це загальноєвропейський документ, такий документ дає можливість працювати на всій території ЄС.
Німеччина до блакитної карти ЄС висуває свої вимоги, щоб працевлаштуватися легально по трудовій карті необхідно:
Підтвердження професії дипломом;
Трудовий договір з роботодавцем;
Оплата праці повинна бути не менше ніж 39600 євро / рік інженери, математики та 50800 € для інших спеціальностей.
Blue Card EU видані не Німеччиною можуть бути додатково перевірені на внутрішні правила.
Як виглядає Blue Card EU:

 

 

Візи для фахівців.
Висококваліфіковані фахівці, особливо в сфері будівництва, цінуються у всіх країнах, в тому числі і Німеччиною. В основному, це будівельники, зварювальники, далекобійники. Деталі можуть змінюватись законодавством, але в основному це 86400 євро / рік, при високій кваліфікації.
Загальна зайнятість.
Це найпоширеніший тип візи, в основному, під такий тип візи відкривають всі громадяни СНД, простими словами це різноробочі, спеціальних дипломів не потрібно. Уряд Німеччини сам регулює список вакансій, затребуваних на даний момент, працевлаштуватися можна лише на ці вакансії.
Для відкриття візи на підставі загальної зайнятості потрібно трудовий договір від роботодавця.

 

Список документів на візу до Німеччини.
Всі документи, які будуть подані в консульство, повинні бути перекладені на німецьку (мати апостиль). Всі заламіновані документи не можуть бути перекладені з технічних причин, для того що б зробити їх апостиль необхідно взяти дублікат.
 

Документи

Примітка

Закордонний паспорт

Оригінал і 2 копії, всі сторінки з відмітками. У паспорті повинно бути мінімум 2 чистих сторінки, термін дії повинен бути 3 місяці після закінчення візи.

Якщо є другий закордонний

Якщо є другий закордонний паспорт його так само необхідно пред’явити, навіть якщо термін дії закінчився. Оригінал і 2 копії.

Візова анкета

Необхідно заповнити 2 однакові анкети.

Фото

Необхідно 3 фото, 2 вклеюються в анкети, одне береться з собою.

Договір з роботодавцем

Договір з роботодавцем, запрошення від роботодавця, контракт (оригінал і 2 копії). У ньому має бути описано скільки годин Ви будете працювати і яку зарплату отримувати.

Підтвердження кваліфікації

Це може бути диплом, якщо не їдете працювати різноробочим або наприклад на збір спаржі.

Мед страховка

Оригінал і 2 копії


Це основні документи, але консульство може вимагати ще додаткові документи в залежності від ситуації. Всі дипломи повинні бути перекладені на німецьку та нотаріально завірені.
Висновок:
Робочу візу в Німеччину отримати не просто, є дуже багато нюансів і тривалий термін розгляду документів. Але після того, як віза буде відкрито, Ви можете легально їхати і заробляти не малі гроші, так як в Німеччині одні з найвищих зарплат в ЄС. Так що, якщо дивитися на перспективу, це того варто.

 

Зміст:
1. Які продукти можна привезти в Німеччину.
2. Ліки та вітаміни.
3. Сигарети і алкоголь.
4. Гроші та цінні речі.
5. Ввезення тварин до Німеччини.

 

Які продукти можна привезти в Німеччину.
Серйозні обмеження існують щодо продуктів тваринного походження, вироблених не в країнах ЄС. В теорії молочну та м'ясну продукцію дозволяють ввозити в Європу через спеціальні пункти з черговим ветеринаром і тільки за наявності документів на ці товари. На практиці це означає, що сири, йогурти, сир, яйця, ковбаси, м'ясні консерви туристам краще з собою не привозити - з ними можуть виникнути проблеми. Виняток - дитяче та медичне харчування, продукти з мінімальним вмістом молока (наприклад, молочний шоколад або вершкові цукерки). До риби і морепродуктів не виникне претензій, якщо їхня вага не перевищує 20 кілограмів. Можна привезти з собою й ікру осетрових, але не більше 125 грамів на людину. Інші продукти тваринного походження (наприклад, мед) вагою до двох кілограмів можна брати з собою в Німеччину.
Через німецький кордон можна провозити гриби за двох умов: вони повинні бути їстівними і важити не більше двох кілограмів. Якщо гриби були зібрані в радіоактивних місцях, на них потрібно оформити спеціальний дозвіл ще до поїздки. Інше правило діє з приводу картоплі: її ввозити категорично забороняється. Те ж саме стосується виноградного листя і лози.


Ліки та вітаміни.
До Німеччини можна брати з собою ліки, вітаміни і харчові добавки, які можуть знадобитися людині на час поїздки (максимальний термін - три місяці). Це правило стосується будь-яких медикаментів - виписаних як німецьким лікарем, так і лікарями за межами Німеччини. Не має значення, чи пройшли ліки реєстрацію в Німеччині чи ні.
Заборонено ввозити підроблені препарати і речовини, що потрапляють під антидопінгове законодавство. На час поїздки можна взяти з собою сильні знеболювальні (наприклад, морфін), якщо на них є рецепт від лікаря, завірений в консульстві або посольстві Німеччини.

 

Сигарети і алкоголь.
Мандрівники старше 17 років можуть привезти в Німеччину не більше одного блоку сигарет (200 штук), 100 сигарил або 50 сигар. Зайве буде конфісковано. Плюс за кожну зайву сигарету загрожує штраф в 19 центів. Не обкладається митом літр алкоголю міцніше 22 градусів, чотири літри неігристого вина або 16 літрів пива.

 

Гроші та цінні речі.
В країни Євросоюзу можна брати з собою не більше 10 тисяч євро. Якщо ви везете готівку або цінні папери на більшу суму, це необхідно вказати в декларації. Заповнити формуляр можна на офіційному сайті митниці ФРН. Загальна вартість привезених товарів не повинна перевищувати 430 євро, якщо ви подорожуєте на літаку або кораблі. Підроблені товари, наприклад, парфуми, одяг або неліцензійні DVD-диски, ввозити в Німеччину заборонено.

 

Ввезення тварин до Німеччини.
Коти і собаки, яких привозять на територію Євросоюзу, повинні бути чиповані та нещодавно щеплені від сказу. Якщо ви в'їжджаєте в Німеччину зі своєю собакою чи котом, то від вас буде потрібна заява про те, що ви не будете продавати або віддавати вихованця іншим людям. Перед поїздкою у котів і собак беруть аналіз крові і видають ветеринарну довідку з перекладом англійською або німецькою мовою. Через небезпеку поширення пташиного грипу правила провезення птахів суворіші. А ось кроликів, морських свинок та хом'яків можна ввозити без додаткових процедур.

 

Зміст:
1. Скільки заробляють українці та ким працюють.
2. Оренда житла.
3. Транспорт.
4. Мобільний зв’язок.
5. Їжа.
6. Міграційна політика щодо українців. 

 

Скільки заробляють українці та ким працюють.
Серед професій робітників найдорожче оплачують роботу електротехніків, а найменше – садівників. Детальніше дивіться на графіку, але зауважте, що це зарплата брутто, тобто до оподаткування. Більше того українці отримують менше, ніж німці чи європейці. Та все ж цей рейтинг зарплат показує тенденцію та перспективи зарплат.

Великі компанії з кількістю працівників від 500 людей в середньому можуть запропонувати зарплату до 20% вищу, ніж мала компанія.

Мінімальна зарплата в Німеччині в агросекторі, садівництві та лісовому господарстві – 8,60 євро за годину. Як видно, такі роботи оплачуються менше, ніж у сфері будівництва.
Українці також часто працюють у соціальній сфері, тобто доглядають за старшими чи хворими. В середньому місячна зарплата до оподаткування становить близько 2,100 євро.

Краще їхати працювати в західні регіони Німеччини, щоб більше заробити. Там зарплата в середньому на 30% вища.
Передбачають, що Німеччина найближчим часом привабить і висококваліфікованих українських заробітчан через нову міграційну політику. Про це детальніше мова піде дальше.

 

Оренда житла.
У великих містах доведеться заплатити від 500 євро за місяць оренди однокімнатної квартири. Зокрема такі ціни в середньому можна побачити у Дрездені та Бремені. Дещо дорожче в Дюссельдорфі – близько 680 євро. Цікаво, що в столиці Німеччині, Берліні, ціни на житло дешевші, ніж у кількох інших містах. В середньому «однокімнатка» поблизу центру міста обійдеться у 800 євро. В Гамбурзі та Франкфурті-на-Майні винайняти квартиру дорожче. Та найбільше влетить в копієчку українським заробітчанам житло у Мюнхені. Там таке житло в середньому обійдеться в понад тисячу євро. Звісно, якщо обрати квартиру подалі від центру та навіть десь на околиці, то вийде дешевше. Але треба добре розрахувати, чи воно того варте, адже громадський транспорт в Німеччині – не з дешевих.


Транспорт.
В середньому одна поїздка автобусом може обійтися в 2 євро, але це все залежить від міста. Найвигідніше взяти місячний квиток, який дозволить користуватися автобусами, трамваями та метро у місті. В середньому по Німеччині він коштує 78 євро. Проте, ціна різниться від 55 євро в Мюнхені, що цікаво, адже там найдорожча оренда, до 110 євро в Гамбурзі. У столиці такий квиток обійдеться у 81 євро.
Купити місячний або одноразовий квиток можна у спеціальних точках продажу, автоматів з продажу квитків чи безпосередньо у водіїв.

У Німеччині доволі заплутана система громадського транспорту. Різні види транспорту обслуговують різні компанії, тому купуючи квиток, потрібно впевнитися, на що він діятиме. У такому випадку найкраще купляти квиток в автоматах, оскільки вони багатомовні. Якщо ж добре знаєте німецьку, то краще купити у точці продажу чи у водія.

 

Мобільний зв’язок.
У Німеччині діють три великі мобільні оператори: Deutsche Telekom, Vodafone і O2. З них трьох Vodafone добре відомий українцям, адже є одним із трьох операторів в Україні.
У Німеччині є популярними контрактні пакети. Вони в середньому обійдуться в 20-25 євро за місяць з послугами інтернету, хвилин у роумінгу, смс. Сім-карта без послуг обійдеться у понад 10 євро за місяць. Але контрактні пакети не завжди варто купувати, оскільки позбутися їх доволі важко і, якщо ви їздите на сезонні заробітки, то це не ваш варіант. Можна взяти звичайні місячні пакети. Вони зазвичай не передбачають пакету послуг, а потрібно сплачувати за те, скільки витратив хвилин, мегабайт чи смс.

 

Їжа.
Харчування у Німеччині обійдеться десь у два рази дорожче, ніж в Україні. На початку лютого ми порівнювали ціни в Україні та Німеччині на базові продукти. Виявили, що дешевше в Німеччині обійдеться хіба лиш чай та олія.
На графіку ви побачите деякі з базових продуктів.

Міграційна політика щодо українців.
У 2018 кількість офіційно працевлаштованих українців у Німеччині була 43 тисячі. В цьому ж році проживало близько 138 тисяч українців. З них понад 100 тисяч працездатного віку, тобто зайнятість українців становила 43%. Очікують, що кількість трудових мігрантів з України в Німеччину збільшиться тепер, коли Німеччина спростила умови працевлаштування громадян третіх країн ЄС.

З 2020 Німеччина змінила свою трудову політику щодо мігрантів. Все тому що їй не вистачає кадрів, а саме 1,2 мільйона. Не вистачає саме кваліфікованих кадрів, тому в першу чергу отримати роботу стане легше людині з вищою, спеціалізованою чи технічною освітою.
Наразі у Німеччині є 62 спеціальності із підгрупами, на які можуть подаватися українці. Для цього потрібно підтвердити диплом, знання мови, підписати договір з роботодавцем та відкрити робочу візу. Відсутність пріоритету в наданні роботи німцям та громадянам ЄС – ще одне важливе нововведення. Раніше німецький роботодавець перш ніж найняти українця на роботу, повинен був почекати чи не з’явиться охочих на цю позицію серед громадян ЄС. Це затягувало процес працевлаштування. Тепер таку умову скасовано.

 

Зміст:
1. Що необхідно взяти з собою на роботу в Німеччину.
2. Документи.
3. Особисті речі.
4. Одяг.
5. Засоби особистої гігієни.
6. Постільна білизна, рушники.
7. Посуд.
8. Їжа, напої, медикаменти.
9. Спеціальний інструмент.

 

Що необхідно взяти з собою на роботу в Німеччину.
Живучи вдома, ми подекуди не звертаємо уваги на побутові речі, якими користуємося щодня. Ми оточуємо себе великою кількістю предметів гігієни, побутовою технікою, одягом і здається, що так буде завжди, що все необхідне завжди буде під рукою. Як тільки заболіла голова, ми знаємо, де взяти таблетку і як вона називається. А при необхідності, завжди можна зайти в найближчу аптеку і докупити відсутні препарати. Але, вирушаючи на роботу за кордон, ми не можемо передбачити все, що нам може знадобитися. Особливо, коли їдеш перший раз і не знаєш назв самих елементарних товарів і де їх можна купити. Тому, краще підготуватися заздалегідь і взяти з собою те, що може знадобитися на перший час.
У сьогоднішній статті ми розповімо, що потрібно взяти з собою в Німеччину, про що варто не забути і як заощадити час в незнайомій країні на придбання того, що можна було взяти з собою з дому.
Звичайно, для кожної людини існує індивідуальний список речей, без яких він не може обходитися. Це і медичні препарати при хронічних хворобах, та спецодяг для роботи. Але є і обов’язковий список, без яких не обійдеться жодна людина. Саме цей набір речей ми і розглянемо.

 

Документи.
Збір документів для працевлаштування в Німеччину – це досить довгий і трудомісткий процес. Необхідно зібрати особисті документи та довідки, так і дочекатися паперів від наймача. Але якщо ви вже пройшли всі ці труднощі, то вам залишається лише взяти з собою найнеобхідніше:
Закордонний паспорт з відміткою про видачу робочої візи;
Документ від роботодавця;
Медична страховка.
Всі інші документи повинен надати наймач. До них належить страхування, житло, запрошення на роботу. Але якщо ви хворієте і вам необхідно провезти з собою препарати на курс лікування, то ви повинні надати довідку від лікаря. Якщо ви плануєте їхати на особистому транспорті, то також необхідно надати документи на автомобіль. Ви повинні мати:
Права на водіння автотранспортного засобу. 
Реєстраційне свідоцтво ТЗ;
Якщо ви користуєтеся автомобілем за дорученням, то також надати її;
Страховий поліс на ТЗ.

 

Особисті речі.
Щоб зібрати перелік речей, наближених до реальних запитів, ми вивчили велику кількість повідомлень на форумах і всі коментарі до наших статтях. Тому, ми зупинилися на тих особистих речах, про які люди писали найчастіше й відсутність яких вони відчували максимально гостро. Але не забуваймо, що індивідуальні потреби звичайно ж у всіх різні і ви можете сміливо доповнити цей перелік своїми особистими уподобаннями. Якщо у вас, приміром, стоять брекети, то зрозуміло, що потрібно взяти велику кількість засобів по догляду за ними (йоржик, зубна нитка, спеціальна паста, ополіскувач для порожнини рота). Але ми не будемо зупинятися на таких специфічних речах і звернемо увагу на найбільш популярні і широко використовувані.

 

Одяг.
Вирушаючи на роботу, ви приблизно розумієте, в який час року ви будете там перебувати. Тому, беріть одяг відповідно до сезону. Не треба брати багато речей, адже можливі переїзди або зміна місця роботи. Візьміть найнеобхідніше по сезону, а пізніше можна буде докупити одяг в місцевих магазинах, вона там коштує не дорого. Але є ще кілька нюансів, на які варто звернути увагу:
Можливість продовження роботи. Якщо ви розумієте, що зможете залишитися довше, ніж на планований сезон, візьміть кілька речей з перспективою. Але не багато, раптом ви в підсумку не залишитеся;
Умови роботи. Якщо ви заздалегідь знаєте, що будете працювати влітку на рибному заводі, то потрібно взяти з собою теплі речі. На заводі завжди низька температура і вогкість, тому беріть теплі шкарпетки, светр і штани;
Регіон роботи. Вирушаючи працювати, беріть речі за порою року, але якщо ви їдете працювати навіть влітку, обов’язково візьміть легку куртку з капюшоном і теплі речі.

 

Засоби особистої гігієни.
У кожного з нас вдома стоїть цілий арсенал всього необхідного. Це шампуні, гелі, бальзами, маски для волосся та інше. Все це везти з собою не обов’язково. Можна взяти лише шампунь і мило, а все інше ви зможете придбати в супермаркетах на місці. Таким чином, ви полегшите свій багаж і вбережете себе від пролився бальзамів і масок.

 

Постільна білизна, рушники.
Без цього складно обійтися, адже не всі господарі житла нададуть вам постільну білизну, а тим більше рушник. Так і бути впевненим в їх чистоті ви не можете. Тому, візьміть з собою як мінімум один комплект недорогого білизни. Краще взяти 2 маленьких рушники: для тіла та обличчя. Адже великий банний займає багато місця у валізі і довго сохне. Маленьке буде куди зручніше.

 

Посуд.
Як правило, здається житло вже укомплектований великою кількістю посуду для всіх проживаючих. Вам немає потреби везти з собою каструлі і сковорідки. Максимум, можете взяти собі пару тарілок, ложку, вилку і чашку, якщо не сильно любите користуватися громадськими. Зручним буде взяти з собою кілька лотків для їжі. Якщо ви приготуєте їжу, складіть її в лоток і поставте в холодильник. Таким чином, ви не будете займати каструлі і дасте можливість іншим працівникам приготувати в них.

 

Їжа, напої, медикаменти.
Звичайно, везти з собою їжу на весь термін перебування ніхто не збирається. Але і з порожніми руками не поїдеш, адже їсти в будь-якому випадку захочеться, а можливість відразу купити продукти може бути не завжди. Але, що для ввезення в Німеччину їжі, напоїв, сигарет, медикаментів існують певні обмеження, з якими ви можете ознайомитися в розділі "Основні правила німецької митниці".

 

Спеціальний інструмент.
Якщо ваша робота пов’язана з використанням спеціалізованого інструменту, швидше за все вам його видасть роботодавець. Будівельникам або працівникам на заводі все необхідне надається в повному обсязі. Звичайно, якщо ви працюєте майстром манікюру і у вас є свій дорогий інструмент, з яким ви працюєте, його можна взяти з собою. Але ось кухареві свій улюблений ніж краще не везти, адже його можуть розцінити, як холодну зброю, і вилучити. Тому, керуйтеся логікою і здоровим глуздом, коли збирати валізи.

 

• Заповнена спеціальна анкета;

Заповнюється анкета в 3 екземплярах польською мовою, друкованими літерами. 2 анкети для уряду, одна залишається вам як підтвердження складання внеску. Безкоштовний примірник анкети ви завжди можете отримати в Wydziale do Spraw Cudzoziemców;

• 4 фотографії 3,5cm x 4,5cm зроблені не пізніше 6 місяців до дня подачі документів;

• Оригінал закордонного паспорта і 2 екземпляри копій всіх сторінок паспорта (можна зробити на місці);

• Підтвердження оплати за карту побуту (чек). Каса також знаходиться в приміщенні;

• Медична страховка на період перебування в Польщі;

• Документ, який є підставою для отримання карти побиту (для студентів - zaświadczenie o przyjęciu na studia, за програмою возз'єднання - карта побиту чоловіка/дружини, по роботі - контракт про працевлаштування і т.д.);

• Відбитки пальців для біометрії (знімає співробітник на місці);

• Підтвердження джерела постійного доходу або наявності достатнього обсягу коштів для проживання в Польщі протягом терміну дії карти. Таким підтвердженням може бути виписка стану банківського рахунку (wyciąg z konta bankowego).

Розраховується виходячи з мінімальної необхідної суми для проживання - близько 700 PLN на місяць + оплата за житло на весь період дії карти + оплата за навчання (якщо карта виробляється на основі навчання) та гроші на квиток додому.

 У різних містах вимоги можуть дещо відрізнятися, тому слід бути готовим до того, що від вас попросять:

• Оригінал свідоцтва про народження і присяжний переклад документа на польську мову (для отримання ПМП за походженням);

• Документи на право власності на нерухомість або договір про оренду житла (umowa najmu). Для студентів, котрі проживають у гуртожитку - документ від адміністратора гуртожитку;

• Копії оплати комунальних послуг, інтернету і тд.;

• Постійна прописка (zameldowanie), якщо є - ця адреса буде вказана на зворотному боці вашої карти побиту.

Зміст:

  1. Що собою являє процедура Tax Free.
  2. Умови отримання компенсації.
  3. Алгоритм дій: як отримати повернення.
  4. Інші питання щодо повернення коштів.
  5. Висновок.

Що собою являє процедура Tax Free.

Якщо перевести цей термін з англійської мови, отримаємо «без зборів». Іншими словами, він має на увазі компенсацію податку на додану вартість, який покупець оплачує разом з самою покупкою. Найчастіше податок просто включений у вартість, а його величину можна дізнатися з чека, який залишається у вас на руках. Стягуються кошти найчастіше йдуть на соціальні виплати населенню. А ось розмір надбавки, яка додається до кінцевої вартості товару, залежить від самої держави і коливається в діапазоні від 9 до 20%.

Чому ж тоді, виникає питання, його повертають? Відповідь на подив проста: туристи, які придбали товар і сплатили за нього ПДВ, не мають достатньо часу, щоб встигнути скористатися соціальним механізмом, до якого прив'язаний податок. І це пов’язано з їхнім недовгим перебуванням у країні. Якщо коротко, то виглядає процедура так:

1. Людина здійснює покупку.

2. Продавець видає йому чек, на який митниця ставить штамп при виїзді з країни. Цей штамп є підтвердженням того, що товар покинув територію держави.

3. Далі іноземний гість може претендувати на повернення частини витрачених коштів. Зробити це можна безпосередньо в аеропорту. Функція по поверненню податку знаходиться у відомстві приватних операторів. Вони грають роль посередників між країною і іноземним гостем. Передбачена мережу офісів і магазинів, де можна отримати компенсацію. А ось винагородою оператору служить невелике заохочення, яке він стягує при виплаті грошей.

Умови отримання компенсації.

Необхідно враховувати, що не у всіх випадках покладається повернення податку. Отже, що потрібно знати, щоб отримати свої гроші назад: Скористатися tax free можуть іноземні громадяни, які не мають німецького громадянства, виду на проживання в країні або статусу біженця, а також не є резидентами Євросоюзу. Дуже важливо, щоб при цьому в паспорті стояла віза, термін дії якої повинен бути не менше трьох місяців. Сам турист повинен бути старше 18 років.

• Звичайна ставка податку в Німеччині становить 19%, а ось на книги і продукти харчування тут передбачено лише 7%.

• 25 євро - так можна позначити поріг, від якої суми в Німеччині такс-фрі може отримати іноземний гість. При покупці продовольчої групи сума чека не повинна бути менше 50 євро.

• Отримати компенсацію можна тільки за ті групи товарів, які виїжджають з країни в особистому багажі: взуття, одяг, годинник, аксесуари, ювелірні прикраси, канцтовари та господарські речі, електронна та побутова техніка.

• Товари, за які не відшкодовуються кошти: послуги ресторанної та готельної сфери, транспортні витрати, дорогоцінні метали, що перевозяться в злитках, камені - окремо від самих прикрас, а також все, що було куплено за допомогою інтернету.

Можливість оформити компенсацію витрачених коштів отримує іноземець, якщо чек на придбаний товар перевищує суму в 25 євро, тобто не ціна самого товару, а підсумкова сума. Не забувайте і про термін, протягом якого ваша покупка повинна покинути країну.

У Німеччині поставити штамп на митниці необхідно до закінчення трьох місяців з дня покупки. Чек втратить дійсність через 4 роки.

Щоб вивезти продукцію, доведеться зберегти її упаковку і товарний вигляд. Тобто представник служби повинен побачити, що покупка ще не була у вжитку. Дуже часто можна побачити, як виїжджають демонструють новеньку пару взуття прямо на собі. У деяких випадках це цілком може і пройти. Але якщо захочуть причепитися, обов'язково це зроблять.

 

Алгоритм дій: як отримати повернення.

Щоб мати можливість повернути частину коштів за свою покупку, необхідно придбати товар в магазині, який є частиною системи такс-фрі. Про це вам розкажуть спеціальні наклейки, які ви знайдете або при вході в торговий зал або на вітрині з певними товарами. заповнення формуляра Оплачуючи товар на касі, потрібно повідомити продавцеві, що ви плануєте отримати повернення податку. Але сказати це потрібно до того, як ви проведете оплату, а не після неї. Для підтвердження громадянства іншої країни доведеться показати паспорт. Працівник магазину в свою чергу зобов'язаний видати вам спеціальний чек tax free.

У документі, який ви отримаєте, повинна бути вказана загальна сума і розмір податку, який підлягає поверненню за наслідками вашого шопінгу. Ці відомості записуються продавцем від руки або вносяться в комп'ютері і роздруковуються. Після цього слід заповнити залишилися графи бланка, внісши такі дані:

1. ПІБ покупця.

1. Номер закордонного паспорта.

2. Адреса, за якою проживає покупець.

3. Якщо гроші повинні бути зараховані на карту банку, обов'язково впишіть її реквізити.

Після цього ще раз перевірте правильність всього написаного і поставте підпис. Не забудьте взяти на касі брошуру, де прописаний алгоритм дій при поверненні грошей.

Постановка штампа на митниці.

Наступний етап, як отримати tax free в аеропорту Мюнхена, наприклад, або Дюссельдорфа, це постановка спеціального штампа співробітником митної служби. Зробити це можна в той момент, коли ви будете залишати країну.

Перед тим як ви пройдете на реєстрацію, слід звернутися до митнику. При собі потрібно мати:

• паспорт;

• заповнені попередньо форми, які ви отримали в магазині;

• квиток;

• чеки на куплений товар.

Представник служби може попросити вас показати і сам товар, але це найчастіше стосується техніки. Якщо всі формальності дотримані, на ваш формуляр буде поставлена ​​печатка. Тільки після цього ви можете вирушати на пошуки віконця з написом Tax Refund і логотипом вашого оператора. І не забувайте: на те, щоб оформити tax free в одному з німецьких повітряних портів, у вас є рівно 3 місяці.

Способи отримання коштів

Наступний крок - переведення в готівку наявного на руках чека. Зробити це можна кількома способами:

• безпосередньо в аеропорту вильоту;

• поштою;

• на банківську карту.

Отже, наприклад, ви вирішили, що хочете отримати ваші гроші готівкою після прибуття в аеропорт Бонн / Кельн, що в передмісті Кельна. Найбільшою помилкою буде здати вашу покупку разом з іншими речами в багаж.

Щоб спростити майбутню процедуру, виконайте кілька дій:

Заздалегідь уточніть, де розташована митна служба, яка повинна поставити штамп, і вікно Tax Free - в залі очікування або вже на нейтральній території після паспортного контролю. • Чи не зривайте з ваших покупок ніяких бирок і ярликів. Покладіть ці речі в чемодані зверху, щоб їх було легко дістати. • Перевірте, щоб формуляр, виданий вам в магазині, був повністю заповнений. Коли офіцер митної служби поставить необхідний штамп, прямуйте до вікна повернення коштів потрібного вам оператора.

Правила повернення Tax Free в Німеччині передбачають, що для отримання грошей на карту банку слід вказати її реквізити в чеку, який ви отримаєте в магазині. Після проставлення відмітки на митниці, вкладіть його в конверт, який попередньо вам необхідно взяти в магазині, де відбувалися покупки, або в віконці Tax Free в аеропорту. Якщо ви все зробили правильно, через деякий час гроші надійдуть на вашу карту.

Перерахування коштів поштою повністю збігається з попереднім варіантом, з єдиною різницею, що ви отримаєте повідомлення, що містить позначку «на рахунок одержувача». Отриманий чек ви зможете зняти в банківській установі, в якому у вас відкритий рахунок.

 

Інші питання щодо повернення коштів.

Прочитавши всі, про що написано вище, ви можете задати такі питання:

Яка допускається максимальна сума чека? Верхньої планки не встановлено. Але ви повинні знати, що якщо загальний чек буде понад 3 тисяч євро, повернути гроші можна буде тільки в безготівковій формі.

Чи підійде для заповнення форми Tax Free копія паспорта? У деяких магазинах цілком достатньо і її. Але про всяк випадок все ж мати при собі оригінал посвідчення особи.

Скільки часу займе проходження процедури в аеропорту? Тут все залежить від збігу обставин. Будьте готові до того, що в більшості випадків вікна потрібних вам операторів знаходяться в терміналах А чи В, а вилітати вам доведеться з С.

3. В такому випадку у вас має бути достатньо часу, щоб встигнути перебігти з однієї точки в іншу. Не забувайте і про можливу черзі. Якщо перед вами збереться з десяток пасажирів, тоді на все про все може піти не менше години. Якщо ж вам пощастить і віконце виявиться порожнім, тоді вам знадобиться не більше 10 хвилин.

4. Що робити, якщо віконце в аеропорту виявилося закритим? Так, таке теж може трапитися. Наприклад, ви прилетіли в Мюнхен о 3 годині ночі, і стійка Global Blue в цей час не працює. У такій ситуації ви можете опустити ваші чеки в конвертах в спеціальні поштові скриньки, які ви знайдете тут же. Вже на наступний день ваш запит буде оброблений і відправлений в бухгалтерію підприємства. А ось гроші ви зможете отримати тільки на карту і тільки протягом декількох місяців.

5. Як оформити повернення, якщо Німеччина не є країною вильоту з ЄС? Якщо ви продовжуєте свій шлях по Європі, тоді митний штамп потрібно поставити в останній країні подорожі.

 

Висновок.

Всі іноземні гості Німеччини, які не є громадянами Євросоюзу і вже досягли 18-річного віку, можуть розраховувати на повернення податку, який додається до основної вартості товару. Але для цього потрібно пам'ятати кілька моментів:

• покупка повинна ставитися до товарів, які підлягають tax free;

• мінімальний поріг чека - 25 євро;

• для повернення грошей потрібно отримати спеціальну форму в магазині,

заповнити її і поставити на ній штамп митниці при вильоті з країни;

• отримання коштів можливо готівкою в аеропорту або безготівковим

розрахунком - на карту або поштовим переказом.

Завжди пам'ятайте, що успіх процесу буде залежати від правильності заповнення форми tax free і наявності на ній митного друку.

Людям, котрі часто подорожують, а також тим, хто працює та живе у Польщі рано чи пізно доведеться відкрити рахунок у польському банку. Як це зробити швидко й «безболісно» — читай в нашому спеціальному матеріалі.

Рахунок в польському банку вам знадобиться для оплати за товари чи послуги, а також дозволить розширити власну бізнес-сферу, адже таким чином ви зможете розраховуватися з європейськими компаніями, а не лише тими, які працюють у Польщі. Тим більше, що для відкриття такого рахунку не знадобляться тонни документів. Зазвичай достатньо закордонного паспорту та ідентифікаційного коду.

Почнімо з того, що не варто реєструватися онлайн, найбільш швидким та ефективним способом буде звернутися безпосередньо в обраний вами банк, де на місці можна здати всі документи та заповнити необхідні заяви.

 

Які документи потрібні для відкриття рахунку?

Відкрити рахунок може кожен українець, котрий зможе підтвердити свою особистість. Мова йде, звісно, про паспорт. Українські документи та посвідки тут вам зовсім не знадобляться. Тому краще мати при собі закордонний паспорт та посвідку на проживання. Деякі банки додатково вимагають номер PESEL (його ви можете отримати, звернувшись до державної адміністрації населеного пункту, де ви проживаєте, або де зареєстрований ваш працедавець).

Не виключено, що працівник банку може попросити вас надати йому також додаткові документи, такі як підтвердження про місце проживання. Не легковажте цими умовами і запам’ятатйте: чим більше документів ви підготуєте – тим більше шансів, що ви відкрите свій рахунок під час свого першого візиту в банківську установу.

 

На що варто звернути увагу?

Зазвичай за користування карткою й рахунком стягується певна плата. Хоч існує перелік банків, які такої плати не знімають. Проте будьте обережні і детально з’ясуйте, чи не зніматиметься у вас комісія під час користування іншим банкоматом або ж під час безготівкових переказів. Загалом – просто завжди ретельно вивчайте договір перш, ніж його підписати.

До речі, деякі банки пропонують відкриття спільного рахунку для подружжя, але обоє в парі повинні мати однаковий статус резиденції.

Цікаву пропозицію для українців підготував банк PKO BP, який не стягує комісій. Ви можете увійти на сайт і отримати всю необхідну інформацію, до того ж – українською мовою. 

 

Підписання договору з банком

Будьте особливо пильними під час підписання угоди. Якщо ви розумієте польську – ретельно його прочитайте, аби там не було підводних каменів. На щастя, чимало банків запустили роботу кол-центрів, де працюють фахівці зі знанням української мови. Проте якщо такого немає – ви можете попросити когось зі знайомих або навіть громадянина Польщі, які зможуть вам допомогти і роз’яснити умови договору перед його підписанням.

 

Що робити, якщо ви хочете змінити банк?

В такому випадку варто пам’ятати, що ви можете розірвати договір зі своїм банком тоді, коли вам заманеться. Проте після подачі заявки на розірвання договору має пройти 30 днів для того, аби ваш банк закрив рахунок, а кошти переказав на рахунок того банку, який ви собі оберети. В такому випадку краще з всіма питаннями щодо документів звернутися до вашого нового банку і пояснити ситуацію. Він і займеться вашим «переведенням».

Безкоштовна консультація

Телефонуйте, ми завжди раді вашому дзвінку