Що являє собою віза.

Віза до Австрії — спеціальний дозвіл, виданий міграційною службою конкретній особі, яка не має громадянства країн ЄС.

Види віз:

А — Короткострокові Транзитні видаються тим, хто робить пересадку в ході поїздки в іншу країну. Цим людям заборонено залишати територію зони транзиту.

До — Довгострокові Транзитні видаються на 5 днів тим, хто перетинає Австрію, дотримуючись не входять в Шенгенську зону країни.

З — Короткостроковий Шенген видається для нетривалих подорожей, ділових поїздок, відвідування друзів та родичів. Дозволяє 90 днів протягом півроку знаходитися в ЄС. Завдяки введенню безвізового режиму не потрібна туристична віза до Австрії українців з біометричним паспортом з червня 2017 року.

D —Довгострокова Національна віза до Австрії дає право перебувати на території, вести бізнес і працювати 90-180 днів на півріччя без необхідності оформлення виду на проживання або запиту дозволу на перебування. Потрібна робоча віза до Австрії для українців після введення безвиза? Так потрібна. Без цієї візи іноземці з третіх країн не мають права працювати в країні.

Візи D продовжують за умови продовження трудового контракту з компанією та оформлення посвідки на проживання.

Зверніть увагу, що знання англійської і німецької мови на рівні А-2 найважливіша вимога для отримання ВНЖ.

Червоно-біло-червона картка — спеціальний дозвіл на перебування в країні з правом роботи строком на 1 рік. Видається в рамках угоди між Австрією і Канадою. Для отримання необхідно набрати певну кількість балів за спеціальною шкалою оцінки показників.

Алгоритм оформлення і отримання візи, як правильно її використовувати.

Отримання робочої візи до Австрії неможливо без офіційного запрошення роботодавця. Після прибуття до місця роботи візу реєструють в місцевому представництві міграційної служби.

Без реєстрації вона не є дійсною, а прибулий на роботу співробітник не має права на роботу, перебування і вважається нелегалом.

 

Алгоритм оформлення і отримання візи, як правильно її використовувати.

Оформлення робочої візи до Австрії передбачає дотримання процедури:

  1. Знайти вільні вакансії, які відповідають бажанням і кваліфікації кандидата.
  2. Пройти співбесіду з роботодавцем, яку організують представники ФРЕ.
  3. Детально обговорити умови можливого співробітництва.
  4. Підготувати копії документів, що підтверджують правдивість інформації про особистість та професійні навички кандидата.
  5. Передати інформацію до ФРЕ, які передають її роботодавцю для оформлення дозволу.
  6. Погодити умови та закріпити досягнуті домовленості підписанням трудового контракту.
  7. Після отримання офіційного запрошення від роботодавця претендент робить дії для відкриття робочої візи в Австрію перелік документів легко знайти на сайті Посольства.

 

Пакет документації.

ФРЕ допомагає в підготовці та поданні документів у Посольство Австрії в Україні.

Необхідно надати:

  1. Закордонний паспорт (термін дії повинен бути на три місяці більше терміну візи) та копію.

Увага! У закордонному паспорті повинні бути 2 вільні сторінки. Продовжені паспорти до Розгляду не приймаються. Вам відмовлять у прийомі.

  1. Внутрішній паспорт України копію.
  2. Дві фотографії розмір 3.5 х 4.5 див.
  3. Заповнена (мова англійська, німецька) анкета з особистим підписом і датою. Завантажити бланк анкети і зразки правильного заповнення можна на офіційному сайті Посольства Австрії в Україні.
  4. Копію трудового договору або запрошення на роботу.
  5. Оригінал поліса медичного страхування з покриттям 30 тис. євро.
  6. Довідку про відсутність судимості.
  7. Виписку з особового банківського рахунку.
  8. Якщо претендент працює, довідку з останнього місця роботи. Оформляють на фірмовому бланку. Вказують дату видачі, реквізити компанії, дату прийому на роботу, оклад, посаду. Підписує керівник і головний бухгалтер. Завіряють печаткою. Ті, хто влаштувався на роботу недавно (не більше двох місяців) додають копію трудової книжки.
  9. Копії свідоцтва про шлюб або розлучення.
  10. Чеки про оплату сервісного і консульського збору.
  11. Бажано надати підтвердження бронювання номера в готелі або підтвердження від роботодавця про надання житла.

Це основний перелік документів.

У фахівців можуть додатково запросити копії дипломів про освіту або кваліфікацію.

Важливо! Довідки, дипломи повинні мати англійський або німецький переклад.

Заявники можуть оформляти візу в Австрію самостійно і з допомогою акредитованих в Посольстві візових агенцій. Термін розгляду 5-14 днів.

 

Скільки коштує робоча віза до Австрії.

Розмір фінансових витрат залежить від того, скільки часу буде робитися віза до Австрії?

При відкритті візи в Австрію сумарна вартість складається з двох компонентів:

  • 35 євро — посольський збір;
  • 25 євро — оплата послуг сервісу.

У разі термінового оформлення візи до Австрії ціна трохи вище близько 70 євро.

 

Поради.

Уникнути помилок при оформленні візи до Австрії допоможуть відгуки про роботу візової служби тих, кому вдалося отримати дозвіл на відвідування ЄС і роботу.

  1. Особисті дані в паспортах, анкети та запрошенні повинні бути написані однаково. Основна причина відмови у відкритті візи викликана неуважністю і помилками, допущеними при заповненні анкети
  2. Перевіряйте точність і відповідність дійсності реквізитів компанії.
  3. Не намагайтеся відкрити візу з продовженим закордонним паспортом. Заяву не приймуть.
  4. Збір документів для візи до Австрії можна виконати самостійно в Україні або доручити акредитованим сервісним агентствам.
  5. За даними статистичного управління візу в Австрію 2017 році найлегше було отримати спеціалістам і робітникам володіють англійською або німецькою мовою. Рівень володіння повинен бути підтверджений сертифікатом.

 

Підсумки.

Відкрити робочу візу категорії Д в Австрії за умови дотримання процедури не складно.

При відборі кандидатів міграційна служба країни віддає перевагу тим хто знає німецьку та англійську мову представникам дефіцитних спеціальностей, але шанс зайняти вакансію є і у тих, хто знаходиться на початку професійної кар’єри або не має високої кваліфікації.

Шукайте вакансії на роботу в Австрії на нашому сайті, залишайте пропозиції про співпрацю в спеціальній формі і отримаєте можливість зв’язатися з роботодавцем з Австрії безпосередньо напряму.

 

 

 

Обмеження по кількості товару.

Наступні категорії товарів звільняються від мита, якщо ввозяться у таких максимальних кількостях:

1. Тютюнові вироби (на особу віком не молодше 17 років):

200 сигарок (лише повітряним шляхом; при в’їзді до Австрії через інші країни ЄС діють митні правила транзитних країн) або 100 сигарилл або 50 сигар або 250 грам тютюну.

2. Алкоголь та алкогольні напої (на особу віком не молодше 17 років):

1 л. дистильованих напоїв та спиртних напоїв з вмістом алкоголю понад 22%, неденатурований етиловий спирт міцністю понад 80% або 2 л. алкоголю та алкогольних напої з вмістом алкоголю 22% і менше або 4 л. нешипучих вин, а також 16 л. пива.

3. Ліки у відповідних кількостях для власного споживання у подорожі.

4. Інші предмети звільняються від мита і податків, якщо їх вартість не перевищує встановлену межу.

Речі, призначені для особистого користування під час здійснення подорожі, дозволено вільно і без сплати мита ввозити до Австрії, якщо не існує інших заборон на ввезення (щодо наявності нових товарів, напр., фотообладнання, то тут слід пред’явити чеки, що підтверджують придбання товару).

Контроль руху готівкових коштів:

З 15 червня 2007 діє положення щодо контролю за рухом готівкових коштів на територію і з території Європейського Союзу. Відповідно до цього положення туристи, які в’їжджають на територію ЄС, чи залишають її, повинні заявити під час здійснення митного контролю про наявність суми, що перевищує вказані нижче норми: готівкові кошти в розмірі 10.000 євро чи більше; еквівалентна сума в іншій валюті; чи інші легко конвертовані цінності (як, напр., чеки, видані на третіх осіб).

 

Заборона на ввіз товарів:

З 01 травня 2009 року на територію Європейського Союзу заборонено ввозити продукти, які містять м’ясо та молоко, у тому числі – ковбасні вироби, консерви, сало тощо. Заборона не розповсюджується на дитяче харчування та спеціальні препарати, необхідні для людей з відповідними хронічними захворюваннями (у даному випадку продукти повинні бути ретельно запаковані, а їх вага не повинна перевищувати 2 кг.). У випадку виявлення м’ясо-молочних продуктів харчування у пасажира, вони будуть вилучені, а пасажиру доведеться сплатити штраф.

 

В Австрії, як і в будь-якій іншій європейській країні є свої встановлені правила громадського порядку. Наприклад, забороняється палити та розпивати алкогольні напої в громадських місцях, які для цього не пристосовані, та особам, які не досягли 16-річного віку. Австрійське населення на 98% німецькомовне. Німецька ж мова є державною. Як правило, населення говорить на місцевих діалектах, які, тим не менш, змістовно зрозумілі тим, хто володіє німецькою мовою. В офіційних державних установах, більшості готелів, крамниць, інших громадських закладах, а також у таксі можна спілкуватися також англійською мовою. Австрійці обмінюються рукостисканням при зустрічі та прощанні. Як правило, австрійці вітаються один до одного словами “Gruß Gott”, що у буквальному значенні слова перекладається як “вітаю Бога”. Розмовляючи з австрійцем потрібно бути тактичним: уникати розмов про сімейне та особисте життя, не торкатися теми Другої світової війни, уникати мови жестів. Не слід називати австрійців німцями. Це може бути сприйнято як особисту образу. При вході до магазину або ресторану слід привітати усіх присутніх, а при виході – попрощатися. При зверненні до незнайомих осіб слід використовувати перед прізвищем стандартні «Frau», якщо розмовляєте з жінкою, та «Herr» – якщо з чоловіком. Характерна риса місцевого етикету – визначена дистанція між людьми. Спроба наблизитись до незнайомої особи на відстань менше витягнутої руки може бути розцінена як втручання в особисте життя. Необхідно пам’ятати, що під час перебування за кордоном кожний громадянин України зобов’язаний дотримуватися законодавства країни перебування.

 

 

Яку суму можна повернути за покупки.

Ви, як іноземний гість Австрії, маєте свої вигоди. При покупці товарів вартістю понад 75 євро Ви можете отримати назад 13% податку на додану вартість (ПДВ) при виїзді з країни, готівкою або на банківську карту!

Запитуйте в магазинах бланк Tax Free Form!

Повернення по Tax Free - 13%. Так заявлено, але реально ви отримаєте близько 11-12%.

У різних країнах встановлена різна сума відшкодування ПДВ. В Австрії це 13%. Сума мінімальної покупки для повернення Tax Free в Австрії повинна бути не нижче 75.01 EUR в день.

Податок ПДВ включений у вартість всіх товарів і повертається покапателям, які не проживають постійно в країні, де купується товар.

Згідно з правилами, ПДВ повертається при покупках в станах: Австрія, Аргентина, Багамські острови, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Китай, Латвія, Ліван, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Малайзія, Марокко, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Сінгапур, Словаччина, Словенія, Туреччина, Уругвай, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія.

Ви маєте право отримати цей податок назад, залишаючи країну.

Виплата податку на додану вартість буде Вам здійснена готівкою або переказом на банківську карти.

 

Що вибрати? Готівкою або на банківську картку?

Повернення податку на карту проходить простіше. Вам не треба витрачати свій час в аеропорту (часто за отриманням готівки доведеться постояти в черзі). Відстежити етап повернення податку на карту зручно сервісом GLOBAL BLUE на вашу DOC ID - унікальним номером розташованому під штрих-кодом вашої Такс Фрі форми (номер може складатися з 16 або 20 цифр).

1. Готівкою повернення 13% можна отримати в пунктах Tax Free cash Refund при виїзді з країни, наприклад, в аеропортах або в великих містах - у Відні, Інсбруку, Граці, Лінці, Зальцбурзі, Цель-ам-Зеє, Дорнбирн, Фельдкірхі, Хохенемсе , Пфундс.

2. На банківську карту. При заповненні бланка в магазині потрібно відзначити цей пункт або попросити продавця зробити це. Ви можете вказати будь-яку банківську карту на яку бажаєте отримати повернення податку. Не обов'язково ту, з якою оплачували покупку.

 

Як все оформити. Покрокова інструкція.

Повернення податку на додану вартість відбувається дуже просто при дотриманні наступних правил. Магазин в якому ви робите покупку повинен співпрацювати з Global Blue (зазвичай це все великі магазини). На вітринах або на касі наклеюється синій стікер Global Blue Shop Tax Free. Якщо ви не впевнені, то треба запитати у працівника магазину.

 

•  В магазині:

Попросіть на касі видати вам бланк Такс Фрі Форм. Заповніть його або попросіть про це продавця. Після того, як Ви щось купили в магазині, що входить в систему Tax-free GLOBAL BLUE, Ви отримаєте від продавця «Tax Free Form» (такс-фрі бланк). Можливо, при заповненні даних продавцеві потрібно Ваша допомога. Щоб при виїзді не виникало проблем, зберігайте Tax Free Form завжди з чеком, а найкраще, щоб не забути про виплату, вкладіть їх у Ваш паспорт.

 

• На митниці:

По прибуттю в аеропорт, Ви повинні пред'явити Tax Free Form і куплені товари митнику, який підтвердить вивіз товарів на експорт, поставивши виїзний штемпель на Tax Free Form або просто просканує її. У деяких митних пунктах друку вже не ставлять. Також, якщо митний пункт закритий, ви можете самостійно просканувати вашу Tax Free Form. Для цього поруч з митним пунктом повинні бути встановлені автомати, що нагадують банківські. Товари, що вивозяться повинні бути в оригінальній упаковці і ви не повинні їх використовувати до пред'явлення на митниці. Покинувши внутрішній ринок країн ЄС, Ви більше не зможете отримати митної друку ЄС!

 

•  В аеропортах:

Через великих розмірів деяких аеропортів рекомендуємо Вам додатково запланувати 30 хвилин на отримання митної друку і на повернення грошей.

Куплені товари в ручній поклажі: Пред'явіть їх на останньому пункті митниці, через який Ви проходите при виїзді з ЄС.

Увага! Пересадки часто бувають занадто короткими, щоб звернутися в пункт митниці. Тому краще пред'явити свої покупки митниці вже в аеропорту відправлення і потім упакувати їх у валізу.

 

•  Перетинаючи кордон на машині:

Якщо Ви їдете в одну з країн ЄС, не виїжджаючи за межі внутрішнього ринку, то на кордоні Вам не поставлять митної друку. Якщо, проте, Ви на машині виїжджаєте з внутрішнього ринку країн ЄС (наприклад з Німеччини через Австрію до Угорщини), то на останній межі внутрішнього ринку (наприклад на австрійсько-угорському кордоні) Ви отримаєте, пред'явивши куплені товари, підтвердження вивезення товарів на експорт (митну друк) на Tax Free Form.

 

•  Перетинаючи кордон на поїзді:

Перш ніж Ви залишите ЄС, зверніться на вокзалі в митницю і поставте печатку на Tax Free Form.

Увага! Якщо Ви не хочете відправити товари окремо від Вас багажем, запитаєте, перед тим як сідати у вагон, їдуть чи в поїзді митники і чи зможете Ви отримати підтвердження вивезення на експорт. Однак, це ненадійний варіант, оскільки митники через нестачу часу при перетині кордону контролюють не все купе.

•  Повернення грошей готівкою або на картку:

Готівкою - після отримання митного штемпеля або сканування Tax Free Form вам слід звернутися в пункт видачі Такс Фрі (зазвичай він розташований поруч з митницею).

На банківську карту - після отримання митної друку або сканування Tax Free Form ви вкладаєте її в конверт (видётся разом з Tax Free Form при покупці) і опускаєте в спеціальну поштову скриньку для Такс Фрі (зазвичай поруч з пунктом видачі Такс Фрі). Після перевірки, через кілька днів гроші надійдуть на вашу карту.

 

За що не можна повернути ПДВ.

• за послуги (проживання в готелі, прокат авто, вечеря в ресторані);

• за товари, які ви вже стали використовувати. Товари на кордоні пред'являються в оригінальній упаковці.

Увага! Термін між купівлею і вивезенням товару, тобто між датами, коли Ви купуєте товар і коли отримуєте штемпель на митниці, не повинен перевищувати трьох місяців, рахуючи від кінця місяця, в якому Ви зробили покупку!

 

Що необхідно взяти з собою на роботу в Австрію.

Живучи вдома, ми подекуди не звертаємо уваги на побутові речі, якими користуємося щодня. Ми оточуємо себе великою кількістю предметів гігієни, побутовою технікою, одягом і здається, що так буде завжди, що все необхідне завжди буде під рукою. Як тільки заболіла голова, ми знаємо, де взяти таблетку і як вона називається. А при необхідності, завжди можна зайти в найближчу аптеку і докупити відсутні препарати. Але, вирушаючи на роботу за кордон, ми не можемо передбачити все, що нам може знадобитися. Особливо, коли їдеш перший раз і не знаєш назв самих елементарних товарів і де їх можна купити. Тому, краще підготуватися заздалегідь і взяти з собою те, що може знадобитися на перший час.

У сьогоднішній статті ми розповімо, що потрібно взяти з собою в Австрію, про що варто не забути і як заощадити час в незнайомій країні на придбання того, що можна було взяти з собою з дому.

Звичайно, для кожної людини існує індивідуальний список речей, без яких він не може обходитися. Це і медичні препарати при хронічних хворобах, та спецодяг для роботи. Але є і обов’язковий список, без яких не обійдеться жодна людина. Саме цей набір речей ми і розглянемо.

 

Документи.

 

Збір документів для працевлаштування в Австрії – це досить довгий і трудомісткий процес. Необхідно зібрати особисті документи та довідки, так і дочекатися паперів від наймача. Але якщо ви вже пройшли всі ці труднощі, то вам залишається лише взяти з собою найнеобхідніше:

  • Закордонний паспорт з відміткою про видачу робочої візи;
  • Документ від роботодавця .
  • Медична страховка.

Всі інші документи повинен надати наймач. До них належить страхування, житло, запрошення на роботу. Але якщо ви хворієте і вам необхідно провезти з собою препарати на курс лікування, то ви повинні надати довідку від лікаря. Якщо ви плануєте їхати на особистому транспорті, то також необхідно надати документи на автомобіль. Ви повинні мати:

  • Права на водіння автотранспортного засобу. Україна та Польща є підписантами Віденської конвенції, тому вони взаємно визнають права іноземної держави і при в’їзді заміна прав не вимагається;
  • Реєстраційне свідоцтво ТЗ;
  • Якщо ви користуєтеся автомобілем за дорученням, то також надати її;
  • Страховий поліс на ТЗ.

 

Особисті речі.

 

Щоб зібрати перелік речей, наближених до реальних запитів, ми вивчили велику кількість повідомлень на форумах і всі коментарі до наших статтях. Тому, ми зупинилися на тих особистих речах, про які люди писали найчастіше й відсутність яких вони відчували максимально гостро. Але не забуваймо, що індивідуальні потреби звичайно ж у всіх різні і ви можете сміливо доповнити цей перелік своїми особистими уподобаннями. Якщо у вас, приміром, стоять брекети, то зрозуміло, що потрібно взяти велику кількість засобів по догляду за ними (йоржик, зубна нитка, спеціальна паста, ополіскувач для порожнини рота). Але ми не будемо зупинятися на таких специфічних речах і звернемо увагу на найбільш популярні і широко використовувані.

 

Одяг.

Вирушаючи на роботу, ви приблизно розумієте, в який час року ви будете там перебувати. Тому, беріть одяг відповідно до сезону. Не треба брати багато речей, адже можливі переїзди або зміна місця роботи. Візьміть найнеобхідніше по сезону, а пізніше можна буде докупити одяг в місцевих магазинах, вона там коштує не дорого. Але є ще кілька нюансів, на які варто звернути увагу:

  • Можливість продовження роботи. Якщо ви розумієте, що зможете залишитися довше, ніж на планований сезон, візьміть кілька речей з перспективою. Але не багато, раптом ви в підсумку не залишитеся;
  • Умови роботи. Якщо ви заздалегідь знаєте, що будете працювати влітку на рибному заводі, то потрібно взяти з собою теплі речі. На заводі завжди низька температура і вогкість, тому беріть теплі шкарпетки, светр і штани;
  • Регіон роботи. Вирушаючи працювати влітку в ресторан на Балтійському морі, ви повинні розуміти, що там не буде звичної нам річної температури в 35o. Це Балтика, там погода рідко буває спекотною і безхмарним. Тому, обов’язково візьміть легку куртку з капюшоном і теплі речі.

 

Засоби особистої гігієни.

У кожного з нас вдома стоїть цілий арсенал всього необхідного. Це шампуні, гелі, бальзами, маски для волосся та інше. Все це везти з собою не обов’язково. Можна взяти лише шампунь і мило, а все інше ви зможете придбати в супермаркетах на місці. Таким чином, ви полегшите свій багаж і вбережете себе від пролився бальзамів і масок.

 

Постільна білизна, рушники.

Без цього складно обійтися, адже не всі господарі житла нададуть вам постільну білизну, а тим більше рушник. Так і бути впевненим в їх чистоті ви не можете. Тому, візьміть з собою як мінімум один комплект недорогого білизни. Краще взяти 2 маленьких рушники: для тіла та обличчя. Адже великий банний займає багато місця у валізі і довго сохне. Маленьке буде куди зручніше.

 

Посуд.

Як правило, здається житло вже укомплектований великою кількістю посуду для всіх проживаючих. Вам немає потреби везти з собою каструлі і сковорідки. Максимум, можете взяти собі пару тарілок, ложку, вилку і чашку, якщо не сильно любите користуватися громадськими. Зручним буде взяти з собою кілька лотків для їжі. Якщо ви приготуєте їжу, складіть її в лоток і поставте в холодильник. Таким чином, ви не будете займати каструлі і дасте можливість іншим працівникам приготувати в них.

 

Їжа.

Звичайно, везти з собою їжу на весь термін перебування ніхто не збирається. Але і з порожніми руками не поїдеш, адже їсти в будь-якому випадку захочеться, а можливість відразу купити продукти може бути не завжди. Але, хто знає, що для ввезення в Австрію існують певні обмеження. По-перше, це продукти тваринного походження. Не беріть з собою м’ясо, сало, ковбасу, вершкове масло або сир. Їх обов’язково дістануть з сумки і попросять викинути. Крупи і цукор можна ввозити в кількості до 1 кг, але чи потрібні вони вам у такій кількості – не впевнені. Тим більше, що польські продукти деколи дешевше і краще, ніж українські. Тому, можете взяти на перший час невелику баночку кави, півкілограма цукру, маленьку пачку макаронів. Все інше зможете купити в найближчому магазині. І пам’ятайте, що упаковки повинні бути закритими, в заводській упаковці.

 

Сигарети.

Багато хто давно вже перейшли на самостійну забивання гільз тютюном, адже так сигарети коштують дешевше, ніж звичні нам готові в пачці. Сигарети – це дуже дороге задоволення в Австрії, тому прикордонники ставлять жорсткі умови їх перевезення. Якщо ви їдете на автобусі або машині, то зможете провезти лише 2 пачки. Якщо на літаку 2 блоку. І це за умови, що вам вже виповнилося 17 років. Все інше доведеться купувати вже на місці, при цьому виклавши немаленьку суму. У середньому, пачка сигарет коштує близько 15 злотих. Ось і переведіть на гривні, дорого, правда?

 

Медикаменти.

Лікарські препарати повинні бути у будь-якому випадку. Адже при виникненні хвороби, важко пояснити провізора в аптеці, що вам потрібно і крім цього, у вас можуть попросити рецепт від лікаря. А їхати в поліклініку при простому отруєння або мігрені не завжди зручно. Тому, запасіться з дому самим необхідним:

  • Індивідуальні лікарські засоби. Тільки ви знаєте, які ліки краще всього вам допомагає і що саме може знадобитися за період роботи в Австрію. Можливо, у вас є хронічні хвороби або ви схильні до якого-небудь захворювання.
  • Знеболюючі препарати. Навіть якщо у вас рідко болить голова, ніхто не застрахований від раптового зубного болю або мігрені. Тому, обов’язково візьміть собі препарати для зняття болю, головне, щоб в їх складі не було сильнодіючих та/або наркотичних засобів.
  • Адсорбуючі препарати, показані при харчових отруєннях. Це може бути звичний нам активоване вугілля або інші, відомі вам ліки.
  • Протипростудні. Якщо у вас раптово піднялася температура, відчуваєте озноб, то краще відразу взяти протипростудні медикаменти, типу Колдрексу. Адже ходити до лікаря і відпрошуватися з роботи кожен раз, як підніметься температура, не завжди вийде.

 

Гроші.

Для іноземців, що їдуть на роботу в Австрію, не встановлена конкретна мінімальна сума для ввезення. Все залежить від того, скільки грошей вам потрібно для існування до першої зарплати. Прорахуйте приблизну вартість харчування, оренди житла, кошти на форс-мажорні обставини. Можливо, житло буде надано безкоштовно, харчуватися ви будете в кафе, в якому ви працюєте і форс-мажорів не буде. Це здорово, але буває і навпаки. Тому, дізнайтеся нюанси у роботодавця і приблизно оцініть розмір очікуваних витрат.

 

Спеціальний інструмент.

Якщо ваша робота пов’язана з використанням спеціалізованого інструменту, швидше за все вам його видасть роботодавець. Будівельникам або працівникам на заводі все необхідне надається в повному обсязі. Звичайно, якщо ви працюєте майстром манікюру і у вас є свій дорогий інструмент, з яким ви працюєте, його можна взяти з собою. Але ось кухареві свій улюблений ніж краще не везти, адже його можуть розцінити, як холодну зброю, і вилучити. Тому, керуйтеся логікою і здоровим глуздом, коли збирати валізи.

 

Що ще може знадобитися в Австрії?

Крім явно необхідних речей, потрібно подбати і про свій комфорт. Адже навіть дрібниці здатні поліпшити наш настрій від перебування в чужій країні.

  • Сім-карта. Придбати картку і ознайомитися з її умовами можна на касі супермаркету, в газетному кіоску, в місцях продажу квитків та проїзних. Користуватися польськими операторами набагато вигідніше, ніж українськими. Та й просто без зв’язку важко обійтися, адже потрібно підтримувати зв’язок з роботодавцем, господарем житла, співробітниками;
  • Розмовник. Якщо ви погано володієте польською мовою, купіть собі розмовник у паперовому вигляді або скачайте на телефон в електронному. І коли у вас буде час, приділіть його вивчення найнеобхідніших слів і фраз. Вони вам рано чи пізно знадобляться.

Безкоштовна консультація

Телефонуйте, ми завжди раді вашому дзвінку